Відео Новини і події

Різдвяний передзвін

З різдвяного святвечора починаються два тижні Святок -12 днів після настання Різдва, які тривають до Водохреща. Адже вечір напередодні Різдва і період усіх святок – час особливий, наповнений чудовою, надпотужною енергетикою, спрямованою на руйнування старого, віджитого і становлення нового. Час єднання душі і тіла, християнських і язичницьких традицій, різних поколінь за одним столом. Коли разом збирається не просто сім’я, а цілий рід. А душі живих, мертвих і ще не народжених планують події прийдешніх років. Святки — це різдвяні гуляння із колядками. 
Бо із давніх-давен існував у нашому народі гарний звичай бажати один одному і господарям щастя-здоров’я, многих літ і всяких статків у хаті і родині. Вже по Святій Вечері українці починали ходити по хатах, піснями та відтворенням побутових сценок вітали господарів та їхніх дітей, вінчували їм злагоду й достаток. При колядуванні заведено вбиратися в різноманітні костюми і вітати кожного зустрічного з Різдвом. Починають колядувати у себе вдома, потім йдуть прославляти Різдво Христове до найближчих родичів, після святкової служби в церкві, ходять колядувати до сусідів і іншим людям. Вважається, що чим більше колядників відвідає оселю, тим щедрішим буде для родини рік. Потім вітають щедрівками, водінням Кози та Маланки на старий новий рік і до Водохреща. В наш час традиції на Святок відроджуються, щоб кожен з нас зміг ментально з’єднається зі своїм родом, його досвідом, енергією і силою, взяти мудрість у попередніх поколінь і передати їх своїм нащадкам!

 Активно долучилися до фестивалю колядок , щедрівок, віншівок що проводиться в цьому році серед гуртківців Центру естетичного виховання і наші творчі колективи. Наче голосисті різдвяні  дзвоники переливалися колядки, щедрівки, віншівки у виконанні наших талантів, їх родин на відео, що розміщувалися у соціальних мережах та сторінці Центру естетичного виховання. Народна студія естрадного вокалу Соняшник підготувала цікаві композиції славнозвісного Щедрика на 4 мовах і презентувала їх у авторському відеоролику. Цього року  ми  поринули  до магічного світу різдвяних див у інсценізації – «Різдвяний вечір» вихованцями театру естрадних мініатюр Перлинка  (уривку славетної повісті  М. Гоголя), адже      прадавні традиції  Святок  українців так  колоритно описав Микола Гоголь у відомому творі «Ніч перед Різдвом», що  став одним із улюблених у кожного українця. Тож колядуйте, виголошуйте віншівки, співайте щедрівки – наповнюйте своє життя живою енергією Різдвяних святок- енергією Добра та Любові.    

                 Людмила Заливча культорганізатор Центру естетичного виховання,

                 керівник театру естрадних мініатюр Перлинка