Відео Новини і події

Привітання з Днем української культури, мови та писемності від гуртків “Калинове намисто” та “Живе слово”

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.Мова – живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це – спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

Цікаві факти про українську мову

  • Найбільше перекладений літературний твір – «Заповіт» Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.
  • Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» – «вороженьки».
  • Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п»; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» – найменш уживана.
  • Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
  • Сучасна українська мова нараховує приблизно 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»

Заснування Дня української мови – це настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її протягом усього життя, знати й поважати свою історію та культуру!

https://www.facebook.com/100057634060677/videos/916061985710814

Схожі повідомлення

Майстер-клас до Дня української культури та майстрів народного мистецтва від керівника гуртка “Чарівний бісер” Оксани Дерики

Навчальний процес у гуртках Центру естетичного виховання

«Мій рідний Центр – то є душа моя…»

Залишити коментар