Головна Відео День Соборності

День Соборності

ПОДІЛИТИСЬ

22 січня в Україні відзначають День Соборності України. 102 роки тому, у 1919 році, на Софійській площі у Києві проголосили Акт Злуки Української Народної республіки та Західно-Української народної Республіки.

Вже багато років поспіль у Центрі естетичного виховання до цієї знаменної події проводиться цикл заходів, який не залишає байдужим ні дітей, ні дорослих.

Так у 2017 році вихованці гуртка «Живе слово» (керівник В.Г. Чемара) провели для гуртківців ЦЕВ і школярів міста заочну подорож по Україні «Земля, де ти живеш…» В ігровій формі діти знайомилися з історичним минулим нашої держави, грали в пізнавальні ігри, співали українських пісень. Більше 300 юних миргородців долучилися до цього цікавого національно-патріотичного заходу.
У 2018 році методист Отисько В.М., заступник директора Чемара В.Г. та вихованці гуртка «Калинове намисто» (керівник Ю.В.Манофа) провели фольклорно-обрядове дійство, приурочене Дню Соборності. Учасники заходу дізналися не лише про цікаві історичні факти, а й народні традиції зимових свят на Україні, які об’єднують усі регіони.


У 2019 році ми провели масштабний духовно-мистецький захід, приурочений 100-річчю Соборності України та бою під Крутами «Єднаймося, Україно!» із залученням працівниці міської бібліотеки Н.М. Рудь. Концертна програма від художніх колективів ЦЕВ була родзинкою свята.
Особливо яскравим і масштабним було святкування Дня соборності у ЦЕВ у січні 2020 року. Для шкіл міста керівниками гуртків декоративно-ужиткового відділу були проведені майстер-класи по виготовленню оберегів України для Карти єднання українських земель та тематична інтерактивна літературно-музична програма «Україна моєї мрії» для учнів 6-9 класів ЗЗСО міста (керівник гуртка юних аніматорів «Made with love» Л.В.Пшенична).


У 2021 році, зважаючи на карантин, ми обмежуємо масові заходи і проводимо дистанційні гурткові онлайн бесіди, перегляд історичних фільмів, відеоматеріалів. Також проводиться відео виставка малюнків гуртківців «Віримо в твоє майбутнє, Україно!» (у режимі онлайн 22 січня на офіційному сайті Центру естетичного виховання http://mirgorod-cev.pl.ua/ та youtube каналі https://studio.youtube.com/channel/UCTKOBlwRzMdxVnjlNy-KdnA). Вітаємо всіх зі святом Соборності! Єднаймося, друзі!